Bodymod Trend
Ring av titan med hengsel og små kuler




Materiale: Titan
Farge: Blank
Trådtykkelse: 1,2 mm
Velg Diameter
There are no reviews on this product yet.
Brukshyppighet
Moderat bruk
Biokompatibilitet
Allergivennlig
Vanntett
Vanntett
Levetid
Holdbar
Brukervennlighet
Brukervennligt
Navn: Ring av titan med hengsel og små kuler
SKU: Ring-168
Brand: Bodymod Trend
Trådtykkelse: 1,2 mm
Lukkemekanisme: Hengsel
Smykketype: Ring
Plassering: Tragus, Septum, Helix, Daith, Conch, Forward helix
Materiale: Titan
Farge: Blank
Antall enheter: 1
Flash label: 4 for 3
En ring av titan er alltid å foretrekke fremfor en ring av f.eks. kirurgisk stål. Grunnen til dette er at metallet opprettholder renslighet. Det er hygenisk og rent at det også kan anvendes i helt nye piercinger.
Denne ringen er naturligvis laget av titan, som man kan legge merke til nå man kjenner på vekten av den. Titan veier langt mindre enn kirurgisk stål og er dessuten mer behagelig å ha på seg. Ringen er utstyrt med et hengsel, som sørger for at hengslet kan åpnes og lukkes. Segmentet kan presses ned og lukkes med en enkel klikk i den ene enden av ringen. På selve ringen er det montert syv kuler. En stor og seks mindre. Den store er 2,5 mm og de mindre er 2 mm. Den store kulen gjør at oppmerksomheten trekkes nedad slik at helheten kan minne om en pil som peker nedover.
Ringen kan anvendes i piercinger hvor målene stemmer overens. Ringen er 1,2 mm. tykk og kommer i enten 8 eller 10 mm. i diameter. Den passe utmerket til f.eks. i en septumpiercing eller i forskjellige ørepiercinger.
