
Fasettskåret plug av turkis sten
Organiske materialer som f.eks. horn, bein og sten har alltid vært populære. Her hos Bodydod tror vi det er pga. smykkenes unike utseende, noe denne pluggen er et veldig godt eksempel på.
Pluggen er laget av et mineral (Howlite) som fra naturens side enten er hvit eller grå med svarte årelignende striper. Pluggen er etterpå blitt gjennomfarget for å etterligne mineralet man på engelsk kaller Turquoise. Hvite og grå nyanser kan alikevel stadig forekomme i pluggen.
De omtalte svarte stripene er alle forskjellige, så du vil alltid få et smykke som er 100% unikt. Av samme årsak kan vi ikke sende deg to like smykker - Det vil alltid være forskjell i fargen. I noen tilfeller kan du risikere å motta en plugg uten svarte striper, som bare er helt turkis.
Pluggen er fasettskårt, som du kjenner fra diamanter, hvor overflaten er blitt slipt i mange forskjellige vinkler. Det får smykket til å se mere ekstravagant ut når lyset rammer pluggen fra forskjellige vinkler.
Hvis du vil ha noe unikt til din stretch så er denne unike semi ekte pluggen et opplagt valg
Merk deg også at denne pluggen finnes uten fasetter, men med helt blank overflate: Turkis plugg av sten.
Name | Fasettskåret plug av turkis sten |
---|---|
SKU | Plug-79 |
Type | Plugg |
Materiale | Sten |
Farge | Turkis |
Dybde | Varierende |
Antall enheter | 1 stk. |
